۴ مطلب در آبان ۱۳۹۲ ثبت شده است

۱

کتاب مجموعه اصطلاحات پرکاربرد در عملیات ساختمانی

 کتاب و جزوه آموزشی

در این کتاب سعی بر آن بوده علاوه بر در نظر گرفتن معیارها و اصول بیشترین اصطلاحات پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی گردآوری شود.

این کتاب برای مهندسین و طراحان می­ باشد و اطلاعات اولیه مورد نیاز را برای هر پروژه ساختمانی فراهم می آورد. هدف آن است که در زمان بررسی­ های اولیه، در وقت مهندسین صرفه جویی به عمل آید.

مهندسین عزیز باید درباره ضروریات اجزای تشکیل دهنده پروژه­ های جدید، اطلاعات کافی داشته باشند و از اصطلاحات ساختمانی مطلع بوده تا به هنگام اجرای عملیات دچار مشکل نشوند.

درهمین راستا این کتاب کوتاه تهیه شده است که شما دوستان عزیز با مطالعه این مجموعه اطلاعات خود را افزایش داده و در فن ساختمان موفق عمل خواهید کرد.

کتاب مجموعه اصطلاحات پرکاربرد در عملیات ساختمانی

۰

تاریخچهء شهرنشینی اشکانیان

 مقالات تاریخی مقالات تخصصی

شهر، شهرسازی و شورا

به اعقتاد برخی از متخصصان علم زبانشناس واژه شهر برگرفته از «خشتهر» در زبان اوستایی و پارسی هخامنشی و به معنی سرزمین و کشور است که در فارسی نو خشتهر به شهر تبدیل و بجای بلده عربی بکار می رود.

نام ایران در دوره هخامنشیان «آریانام خشتهرام» بوده که به معنی «سرزمین و پادشاهی ایرانیان» است.

و اما با نگاهی گذرا و سیری در تاریخ پیدایش شهرها به این نتیجه می رسیم که انسان پس از کشف کشاورزی و استیلای بر زمین از دوران کوچ نشینی وارد دوران اسکان در سرزمین خاص می شود. و در اینجاست که اجتماعات شکل می گیرد و معضلات سکونت اجتماعی رخ می نماید. اسکان اجتماعی انسان به رغم فواید فراوان همواره معضلات و مشکلاتی را نیز برای این زندگی نوین به ارمغام آورده است. در مغرب زمین شهرها بیشتر اوقات بر محور (بازار ـ دژ) و یا (معیشت ـ امنیت) شکل گرفته اند در صورتی که در شرق (معیشت ـ قدرت) محدود و مبنای زندگی شهری قرار گرفته بود؛ هسته مرکزی زندگی شهری در غرب بازار بود و در شرق قدرت.

تاریخچهء شهرنشینی اشکانیان

۰

دانلود جزوه آموزش تصویری گام به گام انجام پروژه راهسازی با نرم افزار "لند"

 کتاب و جزوه آموزشی

امروز هم با یکی دیگر از آموزش های فوق العاده و رایگان نرم افزارهای تخصصی مهندسی عمران در خدمت شما هستیم. این آموزش ۱۵۰ صفحه ای و بسیار کامل و مصور را دوست بزرگوار ما جناب آقای مهندس مصطفی انجم شعاع برای ما ارسال کرده اند تا رایگان در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد و آنچه در این جزوه آموزشی یاد خواهید گرفت در واقع یک گام به گام تصویری و کامل آموزش نرم افزار لند و پروژه راهسازی است.

دانلود جزوه آموزش تصویری گام به گام انجام پروژه راهسازی با نرم افزار "لند"

۰

هارپاگ سردار ایرانی

 زندگینامه مشاهیر

هارپاگ

هارپاگ سردار ایشتوویگو، پادشاه ماد، در قرن ۶ پیش از میلاد بود. او از طرف ایشتوویگو مامور شد تا نوهٔ دختری وی، کورش دوم -که هنوز طفلی بیش نبود- را به قتل برساند. اما او که می‌دانست اگر چنین کند ماندانا (مادر طفل) او را رها نخواهد نمود و اگر این کار را نکند پادشاه او را مجازات می‌نماید. پس تصمیم گرفت تا این ماموریت را به چوپانی به نام سپاکو بسپارد تا خود این کار را انجام نداده باشد و چوپان طفل را نکشت. بعدها پادشاه فرزند هارپاگ را به دلیل این کوتاهی کشت و از آن خورشتی درست کرد و به هارپاگ داد. هارپاگ به دلیل این بی رحمی پادشاه از وی کینه به دل گرفت و بعدها به کورش کمک کرد تا امپراطوری مادها را از بین ببرد.

هارپاگ

نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی

بایگانی

پيوندها